Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir? Saç Sağlığında Yeni Buluş

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir? Saç Sağlığında Yeni Buluş

Saç neden dökülür, saç dökülmesi engellenebilir mi, saç sağlığı ve Doğru zannedilen bitkisel tedavi yöntemleri ile birlikte saçın dökülmesi ile gün içinde, normal şartlarda ortalama 80 saç teli dökülme gösterir. Bundan daha çok dökülme, yaşın ileri seviyelerinde gerçekleşmesi, bazı ateşli rahatsızlıklar, belli başlı tiroid hastalıkları, vücutta kansızlık, verem, çağın sorunu şeker hastalığı gibi tüm bedeni etkileyen hastalıkların ardından kendini gösterebilir.

Saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? Bitkisel çözümler saç dökülmesine karşı öneriler ;

1- Ortalama 20 bardak kaynak su içine; 1 çorba kaşığı kadar çok ince kıyılmış ısırgan otu konur. Yarım saat bekletildikten sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Yatmadan önce, bu suyla saç dipleri ovularak yıkanır.

2- Yaklaşık 2 bardak ılık su içine; 1 adet çiğ yumurta sarısı konup, çırpılır. Akşamleyin, saçlara ovularak sürülür. Sabahları, katranlı sabun ve bol suyla yıkanır. Bu yöntem kepeklenmeyi de engeller.

3- 1 baş kuru sarımsak ateşte pişirilir, sonrasında ezilir. Külüne ise; 1 çorba kaşığı zeytinyağı konup, karıştırılır. Yatmadan önce, saç diplerine işleyecek şekilde sürülür. Temiz bir tülbentle sarılıp, yatırılır. Sabahleyin, katranlı sabun ve bol su ile yıkanır.

4- Temiz bir şişe içine; 2 su bardağı sıcak su, 2 çorba kaşığı (25 gram) karbonat ve 2 çorba kaşığı (25 gram) arap sabunu konur. ıyice çalkalandıktan sonra 24 saat bekletilir. Sonra, üstte biriken kısım alınıp saçlara sürülür. 6 saat sonra bol suyla yıkanır.

5- 10 bardak su içerisine; 11 avuç kepek konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Suyuna, 1 su bardağı taze sıkılmış limon suyu konup, saçlar yıkanır. Aynı ileme, 15 gün devam edilir.

6- 8 bardak su içine; yine 1 avuç hatmi çiçeği konur. Yaklaşık 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür, saçlar güzelce yıkanır.

7- 1 su bardağı kadar bal içine; 1 tatlı kaşığı toz karabiber ve 1 kahve fincanı taze sıkılmış kuru soğan suyu konur. Sonrasında karıştırıldıktan sonra, saçlara, diplerine gidecek şekilde sürülür. Yaklaşık 6 saat sonra ılık su ve katranlık sabunla yıkanır.

8- Saç ara diplerine, 10 günde bir susam yağı sürülür.

9- Yine saç diplerine, lavanta çiçeği yağı ile yoğun friksiyon yapılır. 6 saat sonra katranlı sabun ve bol suyla yıkanır.

Saç dökülme problemi yaşayanlar, bitkisel tedavilerle saç dökülmesi çözümlerini deneyerek, saç dökülmesini engelleyebilirler. Tedavilerin tamamını aynı anda yapmamak, içlerinden size uygun olanı kullanarak, zaman içinde hepsini deneyerek de sonuç alabilirsiniz. Hepsi etkilidir. Kadınların saçlarına çok bakım yaptırdıkları fön, boya şeklindeki kimyasal maddelerden dolayı çok yıpranmaktadır. Bunun için bu bitkisel saç bakım yöntemleri ile o güzel saçlarınızı koruyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ